plakalı eşanjör bakımı

PLAKALI EŞANJÖR BAKIMI – EŞANJÖR KAPAKLARINDA SÖKME VE SIKMA İŞLEMİ İÇİN ÖZEL TORK ANAHTARI SETİ

FEYMAK “Sadece tedarikçiniz değil, çözüm ortağınız” sloganı ile farklı sektörlerde birçok özel uygulama için çözüm üretir!

Deneyimli mühendislerimiz tarafından cıvata-saplama bağlantılarınız analiz edilir ve sıkma-sökme (tork kontrollü) işlemleriniz için her uygulamaya özel ekipman tasarlanır ve oluşturulur.

Bu özel çözümlerin bir örneği de Demir Çelik Fabrikaları, Enerji Santralleri, Tersaneler, Petrol ve Doğalgaz Sektörü, Çimento Fabrikaları ve Gıda Sanayi gibi sektörlerde kullanılan conta plakalı eşanjörlerin (ısı dönüştürücü) bakımları sırasında sökme-takma işlemlerinde kullanılan özel ‘’altı köşe dişli kaset’’ sistemidir.

Bu sistem, eşanjör somunları ölçüsünde tasarlanan özel kaset ve havalı/pnömatik, elektrikli veya akülü tork anahtarından oluşur. Farklı ölçülerdeki somunlar için aynı kaset, altıgen ölçü düşürücü adaptörler kullanılabilir. Uygulama resimlerinde bu özelliği ve altıgen ölçü düşürücü adaptörleri yakından inceleyebilirsiniz.

Bu projemizde conta plakalı eşanjör bakım işlerinde faaliyet gösteren bir müşterimize ZP-35 model havalı/pnömatik tork anahtarı ve 80 mm ölçülü, 1-1/2’’ kare girişli aktarım kaseti çözümü sunduk. Farklı ölçüdeki eşanjörde aynı kaset 80mm’den 65mm altıgen ölçüsüne düşürücü adaptör ile birlikte kullanıldı.

Uygulama resimlerinde de görüldüğü gibi, eşanjör plakalarında yer alan somunların hızlı bir şekilde boşluklarının alınması ve sonrasında tork kontrollü sıkma ile sıkıştırma kuvvetine ulaşması sağlanmıştır.


plakalı eşanjör bakımı
plakalı eşanjör bakımı

03 YORUM

 • tork anahtarı
  Samet Özkan
  23 Aralık, 2020

  Tork Anahtarı Kiralama Hizmeti almak istiyorum. Daha önce Bu firmadan kiralama hizmeti alan var mı?

  • akülü tork anahtarı
   Salih Kaya
   23 Aralık, 2020

   Ben tork anahtarı kiralama hizmeti almıştım. Gerçekten işinde profesyonel bir firma.

 • havalı tork anahtarı
  Emrah Duman
  27 Aralık, 2020

  Feymak ile yıllardır iş ilişkisi içerisindeyiz. Her ürün grubu konusunda oldukça bilgililer. Tavsiye ederim.