elektrikli tork anahtarı

20 Aralık 2020 12 Yorum 251 Beğeni

Elektrikli tork anahtarları, kabzalı elektronik gövde önüne yerleştirilmiş aktarımlı dişli kutusundan oluşur. Elektrik motorundan iletilen çıkış torkunun yüksek aktarımlı dişli kutusu üzerinden kare sürücüye aktarımı sonucu yüksek tork değerleri elde edilir. Bu tork değerleri, elektrikli tork anahtarı elektronik kısmına yerleştirilmiş olan elektronik kartın (platin) programlanması ve bu program doğrultusunda elektrik akımının ayarlanması ile elde edilir.

Elektrikli tork anahtarlarında elektrik akımı ayarlanır, ve bu akım elektrik motorunda bir çıkış tork değeri oluşturur. Bu tork değeri dişli kutusuna bir mil-saft üzerinden giriş yapar. Giriş tork değeri dişli kutusu aktarım oranına doğru orantılı olarak aktarılır ve kare sürücüye iletilir.

Elektrikli tork anahtarlarında tork değerleri ayarlanabilir, bu ayarlar kalibrasyon sırasında yapılır ve her ayar bir tork değerine sahiptir. EN standartlarına göre kalibrasyonları yapılan elektrikli tork anahtarları kolay taşınabilir, hafif, ergonomik ve sağlam yapıya sahiptir. Özellikle şantiye ve sahalarda yüksek tork değerinde sıkma ve sökme işlemi yapılan civata bağlantılarında kullanılır.

Özellikle çelik konstruksiyon, Makine imalatı, Tersaneler, enerji santralleri, Rüzgar enerjisi santralleri türbin kurulum ve bakım işleri, çimento fabrikaları, demir ve çelik sektörü gibi birçok farklı sektörde civata bağlantılarının tork kontrollü sıkma ve sökme işlerinde kullanılır.

Elektrikli tork anahtarlarında sıkma ve sökme yönü bir değiştirme düğmesi üzerinden kolayca ayarlanabilir.

Elektrikli tork anahtarları dikey model ve açılı model olarak iki gruba ayrılır. Açılı model elektrikli tork anahtarları dar bölgelerde ve ulaşılması zor civata bağlantılarında eşsiz kullanım kolaylığı sağlar.

Elektrikli tork anahtarları ile civata bağlantıları farklı sıkma ve sökme yöntemleri uygulanabilir. Tork ve açı kontrollük, tork kontrollü civata sıkma işlemleri yapılabilir. EN1090-2 standartlarında yer alan çelik yapılarda civata bağlantılarının tork kontrollü öngerme işlemlerinde ve yine aynı standartta yer alan tork ve açı kontrollü de dediğimiz kombine yöntemle civata bağlantılarının öngerme işlemleri yapılabilir.

Elektrikli tork anahtarları hem analog hem dijital göstergeli olarak tasarlanabilir. Dijital göstergeli elektrikli tork anahtarlarında ayarlanan tork değeri tork kontrollü sıkma işlemi sırasında ekran üzerinden dijital olarak okunabilir. Tork değeri ulaşıldığında yine aynı dijital ekran üzerinde tork kontrollü sıkma işlemi hakkında bilgi elde edilebilir. Elektrikli tork anahtarları ile civata torklama işlemi sonlandığında bir başka deyişle ayarlanan tork değerine ulaşıldığında elektrikli tork anahtarı otomatik olarak işlemi sonlandırır ve operatöre işlem hakkında akustik ve görsel olarak bilgi verir.

Civata ve somunların tork kontrollü sıkma ve sökme işlemi elektrikli tork anahtarları ile kolayca yapılabilir.

Feymak olarak portföyümüzde bulunan elektrikli tork anahtarları birçok farklı model ve tork kapasitesine sahiptir. OSSA marka elektrikli tork anahtarlarımız eşsiz Avrupa kalitesindedir.

Ossa marka elektrikli tork anahtarlarının satış sonrası servis ve kalibrasyon hizmetleri Feymak tarafından karşılanır. Elektrikli tork anahtarlarımızı kısa süreli tork kontrollü civata sıkma ve sökme işlemleri için kiralayabilirsiniz. Kiralama süresi için ödediğiniz bedel, satın alma sırasında ilave indirim-iskonto olarak yansıtılır.

Elektrikli tork anahtarlarımız 220-230V elektrik motoruna sahiptir ve bu voltajda çalışır. Metal taşıma kutusu, destek ayağı, kalibrasyon belgesi ve kullanım klavuzu ile birlikte sevk edilir.

Farklı uygulamalar için özel çözümler, destek ayağının farklı tasarımlarda üretilmesi mümkündür.

Destek ayakları elektrikli tork anahtarlarının hemen hemen her uygulama için farklı şekilde tasarlanabilir ve üretilebilir. Feymak olarak elektrikli tork anahtarları ile civata bağlantılarının tork kontrollü sıkma ve sökme işlemlerinde kullanılabilecek birçok farklı destek ayakları tasarlıyor ve üretiyoruz. Sizlerle satın alım sırasında teknik olarak uygulamalarınızı analiz ederek en uygun çözümü ortaya çıkarıyor ve sizlerin hizmetine sunuyoruz.

03 YORUM

 • tork anahtarı
  Samet Özkan
  23 Aralık, 2020

  Tork Anahtarı Kiralama Hizmeti almak istiyorum. Daha önce Bu firmadan kiralama hizmeti alan var mı?

  • akülü tork anahtarı
   Salih Kaya
   23 Aralık, 2020

   Ben tork anahtarı kiralama hizmeti almıştım. Gerçekten işinde profesyonel bir firma.

 • havalı tork anahtarı
  Emrah Duman
  27 Aralık, 2020

  Feymak ile yıllardır iş ilişkisi içerisindeyiz. Her ürün grubu konusunda oldukça bilgililer. Tavsiye ederim.